StartTjänsterOm ossProjektLediga jobbSök personalLänkarNyheterIn EnglishBloggar/På nätetPressrum
Fältförsök

Fältförsökskonferens med fokus på framtiden

HS:ens portal

21 augusti samlades Vd:ar, fältförsöktledare- och personal på Vreta kluster för Hushållningssällskapets fältförsökskonferens. Syftet med dagen var samla fältförsökspersonal från hela landet och genom erfarenhetsutbyte och diskussion utveckla och stärka Hushållningssällskapets fältförsöksorganisation.


Hushållningssällskapet Kristianstad i samarbete med Eurofins erbjuder

Hushållningssällskapet Kristianstad


Slamrapport 2009

HS:ens portal

Fältförsök 

 

Hushållningssällskapet bedriver fältförsöksverksamhet inom främst växtodlingsområdet.

 

Våra fältförsökrådgivare:
Hittar du inte den du söker kontaktar du ditt Hushållningssällskap!

Anders Einarsson

Sällskap Hushållningssällskapet Östergötland
Kontor Linköping
Telefon 013-60195
Mobiltelefon 0705-142392
E-postadress anders.einarsson@hushallningssallskapet.se
Arbetar med Fältförsök

Försökverksamhet


Anders Ericsson

Sällskap HS Konsult AB
Kontor Västerås
Telefon 021-17 77 22
Mobiltelefon 070-562 02 71
E-postadress anders.ericsson@hushallningssallskapet.se
Arbetar med Fältförsök, Markkartering

Försöksledning och regional samordning.


Anders Håkansson

Sällskap Hushållningssällskapet Malmöhus
Kontor Borgeby
Telefon 046-71 36 52
Mobiltelefon 0708-16 10 57
E-postadress anders.hakansson@hushallningssallskapet.se
Arbetar med Fältförsök

Försökstekniker - Borgeby


Andreas Nilsson

Sällskap Hushållningssällskapet Kristianstad
Kontor Kristianstad
Telefon 044-22 99 19
Mobiltelefon 0708-94 53 75
E-postadress andreas.nilsson@hushallningssallskapet.se
Arbetar med Fältförsök

Fältförsöksledare


Björn Nilsson

Sällskap Hushållningssällskapet Malmöhus
Kontor Borgeby
Telefon 046-71 36 55
Mobiltelefon 0702-71 10 58
E-postadress bjorn.nilsson@hushallningssallskapet.se
Arbetar med Fältförsök

Försöksassistent


Bo Pettersson

Sällskap Hushållningssällskapet Gotland
Kontor
Telefon 0498-20 22 45
Mobiltelefon 070-775 76 34
E-postadress bo.pettersson@hushallningssallskapet.se
Arbetar med Fältförsök


Carina Ekman

Sällskap HS Konsult AB
Kontor Västerås
Telefon 021-17 77 26
Mobiltelefon
E-postadress carina.ekman@hushallningssallskapet.se
Arbetar med Fältförsök

Administratör


Carolin Nilsson

Sällskap Hushållningssällskapet Malmöhus
Kontor Borgeby
Telefon 046-71 36 60
Mobiltelefon
E-postadress carolin.nilsson@hushallningssallskapet.se
Arbetar med Fältförsök

Försöksassistent


Caroline Andersson

Sällskap Hushållningssällskapet Kristianstad
Kontor Sandby gård
Telefon 0411-205 14
Mobiltelefon 0761-40 60 90
E-postadress caroline.andersson@hushallningssallskapet.se
Arbetar med Fältförsök, Markkartering

Försökstekniker


David Widmark

Sällskap HS Konsult AB
Kontor Västerås
Telefon 021-17 77 27
Mobiltelefon 070-602 26 84
E-postadress David Widmark
Arbetar med Fältförsök

Försökstekniker, fältarbete


Elisabeth Berndtson

Sällskap Hushållningssällskapet Halland
Kontor Lilla Böslid
Telefon
Mobiltelefon 0708-438209
E-postadress elisabeth.berndtson@hushallningssallskapet.se
Arbetar med Fältförsök


Erik Ekre

Sällskap Hushållningssällskapet Halland
Kontor Lilla Böslid
Telefon 035-46503
Mobiltelefon 0708-438203
E-postadress erik.ekre@hushallningssallskapet.se
Arbetar med Fältförsök

Försöksledare


Erling Christensson

Sällskap Hushållningssällskapet Väst
Kontor Dingle
Telefon 0521-72 55 24
Mobiltelefon
E-postadress erling.christensson@hushallningssallskapet.se
Arbetar med EU-rådgivning, Fältförsök, Greppa Rådgivning, Tvärvillkor, Växtodling

Växtodlingsrådgivare


Fredrik Larsson

Sällskap Hushållningssällskapet Östergötland
Kontor Linköping
Telefon 013-60195
Mobiltelefon 0707-92 73 28
E-postadress fredrik.larsson@hushallningssallskapet.se
Arbetar med Fältförsök

Försöksverksamhet


Fredrik Persson

Sällskap Hushållningssällskapet Kristianstad
Kontor Kristianstad
Telefon 044-22 99 17
Mobiltelefon 0708-94 53 73
E-postadress fredrik.persson@hushallningssallskapet.se
Arbetar med Fältförsök, Markkartering

Försökstekniker


Gun-Britt Sobieski Larsson

Sällskap Hushållningssällskapet Malmöhus
Kontor Borgeby
Telefon 046-71 36 03
Mobiltelefon 0730 - 65 59 13
E-postadress gun-britt.sobieski.larsson@hushallningssallskapet.se
Arbetar med Administration, Fältförsök

HR-funktion, administrativ planering; Fältförsök och Odlarservice


Gunilla Lennhag

Sällskap Hushållningssällskapet Skaraborg
Kontor Logården, Grästorp, Skara
Telefon 0511-248 81
Mobiltelefon
E-postadress
Arbetar med Administration, Fältförsök


Göran Tuesson

Sällskap Hushållningssällskapet Kristianstad
Kontor Sandby gård
Telefon 0411-205 11
Mobiltelefon 0708-94 53 78
E-postadress goran.tuesson@hushallningssallskapet.se
Arbetar med Fältförsök

Bitr fältförsöksledare


Hans-Olof Johnsson

Sällskap Hushållningssällskapet Malmöhus
Kontor Borgeby
Telefon 046-71 36 53
Mobiltelefon 0708-16 10 53
E-postadress hans-olof.johnsson@hushallningssallskapet.se
Arbetar med Fältförsök

Bitr. fältförsöksledare - Borgeby


Helena Håkansson

Sällskap Hushållningssällskapet Malmöhus
Kontor Borgeby
Telefon 046-71 36 58
Mobiltelefon 0708-16 10 58
E-postadress helena.hakansson@hushallningssallskapet.se
Arbetar med Fältförsök

Borgeby


Henrik Bergman

Sällskap HS Konsult AB
Kontor Nytorp, Arbrå
Telefon 0278-404 82
Mobiltelefon 0730-39 14 16
E-postadress henrik.bergman@hushallningssallskapet.se
Arbetar med Ekologisk rådgivning, EU-rådgivning, Fältförsök, Grovfoder, Markkartering, Växtodling


Henrik Forsberg

Sällskap HS Konsult AB
Kontor Uppsala
Telefon 018-56 04 11
Mobiltelefon 0705-36 93 33
E-postadress henrik.forsberg@hushallningssallskapet.se
Arbetar med Fältförsök, Markkartering

Arealmätning och GPS-mätning


Henrik Leijon

Sällskap Hushållningssällskapet Skaraborg
Kontor Logården, Grästorp
Telefon 0514-100 90
Mobiltelefon 0702-011 422
E-postadress
Arbetar med Fältförsök


Ing-Marie Olsson

Sällskap Hushållningssällskapet Malmöhus
Kontor Borgeby
Telefon 0411-53 22 60
Mobiltelefon 0708-36 12 83
E-postadress ing-marie.olsson@hushallningssallskapet.se
Arbetar med Fältförsök

Försökstekniker - Borgeby


Ingrid Hansson

Sällskap Hushållningssällskapet Kristianstad
Kontor Sandby gård
Telefon 0411-205 26
Mobiltelefon 0708-94 53 79
E-postadress ingrid.hansson@hushallningssallskapet.se
Arbetar med Fältförsök

Bitr fältförsöksledare. Preparatvägning.


1 |  2 |  3 Nästa sida »

 

 

Försöksresultat på nätet 

 

Skåneförsöken

 

SLU Fält Forsk

 

Logga in... Hushållningssällskapens Förbund
  • Stortorget 7
  • 111 29 Stockholm
  • 08-545 278 00
  • info@hushallningssallskapet.se