StartTjänsterOm ossProjektLediga jobbSök personalLänkarNyheterIn EnglishBloggar/På nätetPressrum
Projekt

Hushållningssällskapen och förbundet medverkar i många olika projekt, både interna och offentliga. Här kan du läsa om projekten.

 

Våra projektutvecklare:

Agneta Pettersson

Sällskap HS Konsult AB
Kontor Örebro
Telefon 019-603 27 23
Mobiltelefon 070-603 08 99
E-postadress agneta.pettersson@hushallningssallskapet.se
Arbetar med Landsbygd, Projektutveckling

Företagsutveckling, entreprenörskap och Grön Arena. medlemsansvarig för Örebro läns Hushållningssällskap.


Charlotte Backman

Sällskap Hushållningssällskapet Skaraborg
Kontor Skara
Telefon 0511-248 72
Mobiltelefon 070-508 13 32
E-postadress
Arbetar med Landsbygd, Projektutveckling, Turism

EU-finansiering


Christina Milén Jacobsson

Sällskap Hushållningssällskapet Väst
Kontor Vänersborg
Telefon 0521-72 55 15
Mobiltelefon
E-postadress cmj@hushallningssallskapet.se
Arbetar med Avdelningschef, Landsbygd, Projektutveckling

Byutveckling, Småskalig livsmedelsproduktion, Tema Trädgård


Frida Hedin

Sällskap HS Konsult AB
Kontor Uppsala
Telefon 018-56 04 32
Mobiltelefon 0727-41 94 14
E-postadress frida.hedin@hushallningssallskapet.se
Arbetar med Landsbygd, Mat och Företagande, Naturvård, Projektutveckling, Turism

Biolog som arbetar med rådgivning, naturturism, utbildning, informationsmaterial, inventering, odlingslandskap och skogliga miljöer m.m.


Helena Zimmer

Sällskap Hushållningssällskapet Rådgivning Nord
Kontor Luleå
Telefon 0920-24 41 89
Mobiltelefon 070-209 61 01
E-postadress helena.zimmer@hushallningssallskapet.se
Arbetar med Landsbygd, Projektutveckling

Internationell koordinator. Rådgivning projektutveckling.


Jonny Lundin

Sällskap Hushållningssällskapet Västernorrland
Kontor Härnösand
Telefon
Mobiltelefon 070-595 51 91
E-postadress jonny.lundin@hushallningssallskapet.se
Arbetar med Projektutveckling


Margareta Frost-Johansson

Sällskap Hushållningssällskapet Väst
Kontor Alingsås, Förbundet
Telefon 0521-72 55 60
Mobiltelefon 070-540 74 75
E-postadress margareta.frost@hushallningssallskapet.se
Arbetar med Avdelningschef, Mat och Hälsa, Projektutveckling


Martin Odensten

Sällskap HS Konsult AB
Kontor Västerås
Telefon 021-17 77 23
Mobiltelefon 070-338 50 10
E-postadress martin.odensten@hushallningssallskapet.se
Arbetar med Ekologisk rådgivning, EU-rådgivning, Foderrådgivning, Greppa Rådgivning, Grovfoder, Husdjur, Projektutveckling, Tvärvillkor

Mjölk- och köttrådgivning, agronomie doktor i husdjursvetenskap med specialinriktning på sinläggningsrutiner. Teamchef Syd


Per Jonsson

Sällskap Hushållningssällskapet Värmland
Kontor Karlstad
Telefon
Mobiltelefon 070-937 70 04
E-postadress per.jonsson@hushallningssallskapet.se
Arbetar med Ekonomirådgivning, EU-rådgivning, Landsbygd, Projektutveckling

Företagsutvecklare


Peter Hellberg

Sällskap Hushållningssällskapens Förbund
Kontor Förbundet, Stockholm
Telefon 08-545 278 03
Mobiltelefon 0705-510458
E-postadress peter.hellberg@hushallningssallskapet.se
Arbetar med Administration, Ekonomirådgivning, Projektutveckling, Redovisning

Förbundsekonom


Riina Noodapera

Sällskap Hushållningssällskapet Gotland
Kontor
Telefon 0498-20 22 48
Mobiltelefon 070-775 76 30
E-postadress riina.noodapera@hushallningssallskapet.se
Arbetar med Landsbygd, Mat och Företagande, Projektutveckling

 

Logga in... Hushållningssällskapens Förbund
  • Stortorget 7
  • 111 29 Stockholm
  • 08-545 278 00
  • info@hushallningssallskapet.se